✅ چگونه از شکل گیری و تشدید آکنه جلوگیری کنیم ؟ بخش اول

بازگشت به نوشته‌ها

✅ چگونه از شکل گیری و تشدید آکنه جلوگیری کنیم ؟ بخش اول

شاید این اتفاق بارها برای شما هم پیش آمده باشد که صبح با جوش بزرگی روی صورت از خواب برخیزید و با خود فکر کنید این جوش که تا دیشب روی پوستتان نبود، چطور ناگهان به فاصله یک شب تا صبح ظاهر شده است؟ حدود 15 سال است که علم پزشکی بیش از پیش روی این مساله متمرکز شده و اصطلاح آکنه بزرگسالی را بسط داده است. طبق تحقیقات و آمار، امروزه حدود 40 درصد زنان 25 تا 40 سال همچنان هر از گاهی جوش میزنند و دلیل اصلی این موضوع به گفته متخصصان استرس است.

اما استرس چطور باعث بروز جوش می شود ؟
1. هورمونها را دستکم نگیرید
کورتیزول هورمون استرس است. وجود این هورمون در بدن ضروری است تا هنگام خطر بدن را در حالت آمادهباش نگه دارد، اما ترشح زیاد آن باعث بروز جوش میشود. از آنجایی که ما در جامعهای پراسترس زندگی میکنیم، جای تعجب ندارد که میزان بروز جوش نیز در افراد بالا برود.

2. حواستان به غذایتان باشد
کنار استرس طبیعی است که افراد به سمت مصرف هلهوهوله کشیده شوند تا به نحوی حالات روانی خود را آرام کنند، اما افزایش مصرف شیرینی و شکلات و انواع فستفودهای غنی از روغنهای اشباع زمینهساز بروز جوش است. متخصصان تغذیه و پوست توصیه میکنند به مواد غذایی مصرفی خود در طول روز توجه داشته باشید. هر زمان غذایی میخورید، ابتدا به سلامت آن نگاهی بیندازید و اگر دنبال هلهوهوله و مواد غذایی کمارزش اما پرکالری هستید از خود بپرسید چرا آن را میخورید و چه تاثیری بر پوست و تناسب اندامتان خواهد داشت؟! پرسیدن این سوال کمک میکند تا حدی بر استرستان غلبه کنید و راه درستی پیش بگیرید.

اشتراک گذاری این پست

بازگشت به نوشته‌ها