مشکلات برس براشینگ ( قسمت اول )

بازگشت به نوشته‌ها

مشکلات برس براشینگ ( قسمت اول )

براشینگ جزء زندگی بیشتر خانمهاست. گاهی یک براشینگ ساده در خانه کارراهانداز است و گاهی برای مراسم خاص باید سری به آرایشگاه بزنید، اما مشکل اصلی سر برس و گاهی سنجاقهایی است که آرایشگران استفاده میکنند. در آرایشگاه برسها را ضدعفونی نمیکنند و نهایت کاری که انجام میشود کندن موهای اضافهای است که روی برس چسبیده، هرچند گاهی حتی همین کار هم انجام نمیشود. پزشکان، بهویژه متخصصان بیماریهای پوست، به بیماریهایی اشاره میکنند که استفاده مشترک از برس و سنجاقهای سر میتواند ایجاد کند، ولی این مقاله سعی دارد توصیه هایی ارائه کند برای یک براشینگ خوب، ایمن، سالم و البته زیبا!

چه نوع برس گردی مناسب موی شماست ؟
انواع برسهای گرد با قطرهای مختلف در بازار موجود است. برسهای گرد در کل برای صاف کردن مو و حالت دادن استفاده میشود. برسهای با قطر کمتر برای موهای کوتاه مناسباند و هرچه مو بلندتر میشود باید برس گرد بزرگتری برای براشینگ آن استفاده کنید. از برس گرد کوچک برای حالت دادن به ریشه مو هم میتوان استفاده کرد. البته کار کردن با برس گرد نیاز به مهارت دارد. بعد از اینکه اندازه برس را انتخاب کردید باید به جنس برس هم توجه داشته باشید. انواع سرامیکی بهترین هستند چون حرارت را بهطور یکنواخت در تمام طول برس و البته مو پخش میکنند. در ضمن سرامیکیها در مقایسه با انواع فلزی آسیب کمتری به مو میزنند. اگر موهای وز یا فری دارید، برسهایی با پوشش چوبی و موی طبیعی مناسبترند چون مو بین آنها کشیده و صاف میشود.

چطور باید از برس گرد استفاده کرد ؟
برای یک براشینگ زیبا ابتدا باید مو را تا 75 درصد خشک کنید. براشینگ کردن موی خیس بیفایده است و مو به آسانی حالت نخواهد گرفت. ابتدا با حوله و بعد با سشوار آب مو را بگیرید. نوک موها باید کاملا خشک شود، اما ریشه مو کمی مرطوب بماند تا بهتر حالت بگیرد.برای شروع براشینگ باید موها را بالای سر با گیره جمع کنید و از پایین و از دستههای نازک مو شروع و بهتدریج موها را باز کنید و کمکم برس بکشید.

برای اینکه موها آسیب نبیند باید سری سشوار را در فاصله 10 سانتیمتری از مو بگیرید و به ساقه مو نچسبانید. شیوه درست در دست گرفتن برس هم مهم است. ابتدا باید پایین مو را برس کشید و بهتدریج به ریشه مو نزدیک شد. بعد از هر بار سشوار گرفتن هم باید کمی تامل کرد تا برس خنک شود و مو حالت بگیرد. از برسهای گرد حرارتی هم میتوانید استفاده کنید. این نوع برسها به شما کمک میکنند بدون اینکه وسیله اضافی در دست داشته باشید به موها حالت دهید.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]
آدرس وب سایت :
Www.hairloss.ir
آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن تلفن مطب : 88886501 – 021

اشتراک گذاری این پست

بازگشت به نوشته‌ها