نظارتی بر مراکز سولاریوم در ایران وجود ندارد

بازگشت به نوشته‌ها

نظارتی بر مراکز سولاریوم در ایران وجود ندارد

رییس انجمن متخصصین پوست و مو ایران هشدار داد: افراد علاقمند به برنزه کردن اگر طی سال‌های آینده مبتلا به سرطان پوست نشوند، نسبت به هم سن و سال‌هایشان پوست پیرتر و شکسته تری خواهند داشت.

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده در گفتگو با خبرنگاران گفت: برنز کردن به دفعات محدود ضرر ندارد. اما فردی که این کار را انجام می‌دهد، قطعا این رنگ را برای پوستش می‌پسندد و دوست دارد که باز هم تکرارش کند و همین تکرار مشکل ایجاد می‌کند.

وی توصیه کرد: برای افرادی که تمایل به برنزه کردن دارند استفاده از کرم‌های برنزه کننده به مراتب بهتر است تا استفاده از سولاریوم؛ زیرا در آن از نورماورای بنفش استفاده نمی‌شود و خطر سرطان پوست یا پیری زود رس را ندارد.

متخصص پوست، مو و زیبایی تصریح کرد: استفاده از دستگاه‌های سولاریوم در جهان از استانداردهای خاصی برخوردار است. متاسفانه این دستگاه‌ها در ایران بدون هیچ گونه نظارتی فعالیت می‌کنند.

وی همچنین اضافه کرد: گرایشی که جوانان امروز به برنزه شدن دارند، زمینه ابتلا به سرطان‌های پوست و نوع خطرناک آن که به ملانوما معروف است را فراهم می‌کند.

نیلفروش زاده تأکید کرد: سرطان پوستی ملانوما بر اثر تماس‌های مکرر با اشعه ماورای بنفش خورشید و یا این که در اثر مواجه شدن با شدت بالای اشعه که در دستگاه‌های سولاریوم به کار می‌رود اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در نتیجه برنزه شدن بی خطر وجود ندارد و توصیه می‌شود از برنزه کردن چه به‌صورت سولاریوم و چه به‌صورت حمام آفتاب پرهیز شود.

آدرس وب سایت :
Www.hairloss.ir
آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن مطب : 88886501
اینستاگرام دکتر نیلفروش زاده
https://www.instagram.com/nilforoushzade/

اشتراک گذاری این پست

بازگشت به نوشته‌ها