برخورد غذایی با جوشهای کذایی ( قسمت اول )

بازگشت به نوشته‌ها

برخورد غذایی با جوشهای کذایی ( قسمت اول )

12 پیشنهاد خوراکی به آنهایی که زیاد جوش میزنند
جوشهای پوستی فقط مختص نوجوانان نیستند، بلکه حدود 20 درصد از خانمها در دهههای دوم و سوم زندگی با این جوشها مواجه میشوند. جوشهای پوستی میتوانند به علتهای متفاوتی ایجاد شوند؛ از استرس گرفته تا نوسانات هورمونی. با اینحال، همه این افراد علاوه بر جدی گرفتن روشهای درمانی موضعی و دارویی، میتوانند از مواد غذایی خاص برای مقابله با جوشها و شفافسازی پوست خودشان استفاده کنند. اضافه کردن مواد غذایی زیر به رژیم غذایی، کیفیت پوست را به مرور زمان افزایش میدهد.

1 – گَزَنه
گزنه، یکی از گیاهانی است که خاصیت ضدالتهابی ویژهای دارد و دو فایده مهم نیز به پوست میرساند؛ کمک به تسکین التهابات پوستی و بهبود بیماریهای پوستی مانند اگزما و آکنه. شما میتوانید از گزنه برای تهیه سوپ یا چای استفاده کنید. ویژگی دیگر گزنه، قدرت سمزدایی آن است که از آنتیاکسیدانهای سرشارش نشات میگیرد. این ترکیبات مهم از بدن در مقابل تولید بیش از حد رادیکالهای آزاد جلوگیری میکنند و مانع از آسیبدیدگی DNA در بدن میشوند.

2 – رازیانه
اگر تاکنون از رازیانه استفاده نکردهاید، وقتش رسیده با این گیاه مفید آشنا شوید. رازیانه علاوه بر اینکه برای هضم غذا مفید است، تورم را هم در بدن کاهش میدهد و به بیرون راندن مایعات اضافی و سموم از بدن کمک میکند. همه این ویژگیها برای سلامت پوست و مو مهم هستند و در درازمدت خودشان را نشان میدهند. شما میتوانید از رازیانه برای تهیه چای استفاده کنید.

3 – نعناع
مردم جهان بیشتر از هر چیزی، نعناع را بهواسطه خواص درمانگر و تسکیندهندهاش میشناسند. این گیاه مهم، نهتنها به هضم بهتر غذا کمک میکند، بلکه استرس را هم کاهش میدهد که یکی از عوامل تشدیدکننده جوشهاست. نعناع برای مقابله با سردرد هم مفید است. سینوسها را پاکسازی میکند و فواید مختلفی به پوست میرساند.

4 – انواع توت های تیره
ویژگی مهمی که انواع توتهای تیره را متمایز میکند، میزان زیاد آنتیاکسیدانهایی است که در این میوهها وجود دارد. این آنتیاکسیدانها از دو منظر برای پوست مهم هستند؛ قابلیت پاکسازی و قابلیت شفافسازی. بهعلاوه، اهمیت فیبر موجود در توتهای تیره را هم نباید نادیده گرفت چون مانع از گرسنگی کاذب میشوند و ترشح انسولین را تنظیم میکنند.

5 – مغزهای خام
کمبود املاح مهمی مانند زینک و سلنیوم، با افزایش آکنهها در بعضی از افراد مرتبط است. به همین دلیل هم مغزهای خام، خصوصا دانههای کدو و بادام برزیلی، برای مقابله با آکنهها و جوشها مفید هستند. ویژگی سلنیوم این است که تعداد سلولهای سفید خون را در بدن افزایش میدهد، درنتیجه قدرت دفاعی بدن را تقویت میکند. بعضی ترکیبات مانند ویتامین E، مس، منیزیم، منگنز، پتاسیم، کلسیم و آهن نیز برای سلامت پوست و حفظ عملکردهای آن ضروری هستند بنابراین، مغزهای حاوی این عناصر هم باید به رژیم غذایی اضافه شوند.

اشتراک گذاری این پست

بازگشت به نوشته‌ها