تجهیزات

ساب سیژن با استفاده از روش نوين
تعریف ساب سیژن:
ساب سیژن عبارتست از آزاد کردن بافتهای همبندی سفت یا به عبارتی بافت های فیبروتیک توسط وسیله ای، که بطور استاندارد از سوزنهای خاصی بنام سوزن نوکور استفاده می شود. این عمل بویژه برای درمان جوشگاههای عمیق ناشی از جوش های جوانی (آکنه) کاربرد دارد. چنین می توان تصور کرد که یک عامل مهم فرورفتگی ها در مورد جوشگاههای آکنه وجود چسبندگی ها و فیبروز زیر آنهاست که موجب کشیده شدن پوست به سمت داخل و فرورفتگی می گردند. همچنین در مورد چینهای عمیق استاتیک مثلا در ناحیه خط خنده یا گلابلا (خط اخم بین ابروها) شکستگی الیاف کلاژن و الاستین در عمق چین و بروز فیبروز یکی از علل پایدار ماندن این چینهاست و بازکردن این الیاف در عمق چین میتواند اثر مفیدی در کاستن از عمق این چینها داشته باشد، بدون اینکه ماده ای به عنوان فیلر در عمق چین وارد شود. ساب سیژن روش بسیار موثری برای بهبود فرورفتگی ها و به داخل کشیده شدنهای اسکارهای آکنه است.

روش هاي ساب سيژن
روش مرسوم :
 با استفاده از سوزن نوکور در فواصل مختلف وارد بافت فیبروتیک شده و پس از به حالت افقی درآوردن سوزن در زیر پوست شروع به بریدن بافتهای فیبروتیک و در بسیاری از موارد ایجاد خونریزی و هماتوم می نماییم. به عبارتی خون در این روش به عنوان یک فیلر طبیعی عمل می کند.
 گاه روشهای دیگری را به روش مرسوم با استفاده از سوزن نوکور اضافه می کنند تا میزان بهبودی ارتقا یابد مانند استفاده از مکش یا ساکشن بعد از انجام ساب سیژن که آن نیز با مشکلات خاص خود همراه است. به عنوان مثال لازم است بیمار چندین جلسه هر روز یا یک در میان به پزشک جهت تکمیل درمان مراجعه نماید.

تجهیزات1

ساب سيژن به روش نوين :
در این روش ابداعی بجای سوراخ کردنهای مکرر توسط سوزن نوکور فقط از یک سوراخ كه اغلب کنار گوش و از داخل موهای خط ریش قرار دارد وارد زیر پوست کل ناحیه شده و عملیات ساب سیژن و پاره کردن بافتهای فیبروتیک را طی مدت کوتاهی (بر خلاف روش مرسوم قدیمی) انجام می دهیم. انفیلتراسیون مایع لابلای بافت مورد نظر در محل ساب سیژن موجب سهولت انجام کار و بی خطر شدن آن از نظر آسیب به عروق و اعصاب می گردد. همچنین تورم حاصل از ان ، به نوعی به باز کردن مکانیکی پوست در آینده کمک می نماید.
نوک این وسیله به گونه ای طراحی شده که کند بوده و تیز و برنده نباشد (بر خلاف سوزن نوکور).

نکات و مزایای مهم ساب سیژن با استفاده از روش نوين
مزایا :
 در درمان جوشگاههای شدید و فرورفته آکنه موجب یک تحول اساسی دردرمان میشود و نتایج درمانی سایر اعمال مانند پیلینگ یا لیزر را نیز افزایش میدهد.
 صرفه جویی در وقت
 سهولت انجام کار
 نتایج درمانی عالی
 استفاده از فقط یک سوراخ کوچک در هر طرف صورت
 فقدان خونریزی و کبودی قابل توجه
 امکان استفاده در همه فنوتیپ های پوستی
 مدت زمان استراحت کوتاه بیمار( فقط دو تا سه روز تورم دارد)
 امکان درمان همزمان در یک جلسه با پیلینگ شیمیایی یا مکانیکی(میکرودرم ابریشن یا درم ابریشن)و یا لیزردرمانی
 مزیت ویژه این روش بر خلاف لیزردرمانی یا پیلینگ اینست که در هر فصلی قابل انجام بوده و محدودیت خاصی از نظر وجود آفتاب شدید ندارد.

تجهیزات2

لیزر موهای زائد (Alexandrite)

این لیزر به عنوان بهترین، موثرترین و سریع ترین روش از بین بردن موهای ناخواسته میباشد.
اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی وارد کند وارد پوست میشود و جذب فولیکول مو میگردد. بدین ترتیب به طور همزمان صد ها فولیکول مو تخریب میشوند.
کلینیک تخصصی جردن مجهز به لیزر Alexandrite پیشرفته ترین دستگاه لیزر مو ساخت آمریکا است که برای از بین بردن موهای زائد دارای بالاترین اثربخشی و کمترین عوارض است .

میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ریز میلیون ها میکروکانال در پوست ایجاد می گردد.
میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ (CIT)روشی است که با تحریک کلاژن سازی باعث ترمیم ساختار و عملکرد پوست آسیب دیده و تغییر یافته می گردد.
در میکرونیدلینگ (دستگاه جوانسازی پوست)روش درمان به گونه ای است که تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک(که براساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص می گردد)، به طور همزمان وارد لایه دوم پوست(درم) می شوند. در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست(اپیدرم) می گردد.
رشته های کلاژن و الاستین در واقع رشته های پروتئینی هستند که وظیفه استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست را به عهده داشته و عامل اصلی در جوانسازی پوست به شمار می آیند.
مواردی که می توان از طریق میکرونیدلینگ درمان کرد:
1- چین و چروک پوست
2- اسکار (جای زخم و جراحت)
3- سوختگی
4 – استرچ مارک (ترک های پوستی)
5- ریزش مو
6- تیرگی و لکه های تیره پوست

تجهیزات3
تجهیزات4

هایفوتراپی HIFU عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین و بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست به منظور جوانسازی پوست(High Intensity Focused Ultrasound) .

روش انجام هایفوتراپی چگونه است؟

بعد از استعمال ژل اولتراسوند در سطح پوست و انتخاب کارتریج مناسب خطوط درمان بطور دستی و با فاصله 2 میلی متر انتخاب شده و تعداد450 تا 500 لاین برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست زیاد باشد تا 600 لاین می توان انجام داد. هر کارتریج بر حسب نوع دستگاه 10 تا 15 نقطه کانونی ایجاد می کند که کارتریج تک نقطه ای هم برای مناطق خاص صورت طراحی شده است. درجه حرارت 65 درجه سانتی گراد موجب نکروز انعقادی نقاط کانونی امواج می شود بعلاوه با ارتعاش و انتقال گرما در بافت اطراف که کمتر از نقاط هدف می باشد رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفتینگ در این ناحیه شروع شده و بعد از 90 تا 180 روز این فرایند تکمیل می شود. در نقاطی که ضخامت لایه SMAS کمتر است مثل پیشانی،شقیقه، گردن و اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر( 1.5 میلی متر) استفاده می شود. در بقیه نقاط بطور معمول از کارتریج های با عمق نفوذ بالاتر استفاده می شود(3 تا 4.5 میلی متر) بطور کلی اگر لایه چربی زیر پوستی به اندازه کافی باشد کارتریج 4.5 میلی متری انتخاب مناسب تری است و در افراد با ضخامت لایه چربی کمتر کارتریج 3 میلی متری مناسب تر می باشد.
به منظور یک دست شدن پوست انجام تمام نقاط صورت و گردن در یک جلسه می بایست انجام شود بعبارت دیگر نمی توان برای یک ناحیه از صورت هایفوتراپی انجام داد و بقیه صورت را رها کرد چرا که در غیر این صورت تاثیر درمان کمتر شده و نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد .تفاوت هایفو تراپی با امواج لیزر و آر اف در جوانسازی پوست در این است که انرژی این امواج جذب لایه های سطحی اپیدرم و قسمت فوقانی درم می شوند و تاثیر درمانی خود را در این ناحیه اعمال می نمایند چرا که در صد بسیار ناچیزی از انرژی آنها به لایه عمقی تر پوست می رسد در حالی که در هایفو تراپی تمرکز امواج نقاط زیر پوست می باشد.

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن مدت زمان قابل توجهی می باشد. این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود. درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد. با یک جلسه درمان چهره فرد 4 تا 8 سال جوان تر می شود.

دستگاه کویتیشن با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. استفاده از دستگاه کویتیشن که برای کاهش چربی‌های موضعی در نواحی خاصی از بدن استفاده می‌شود، به افراد که دارای اضافه‌وزن و چاقی مي باشند توصیه می‌شود.

تجهیزات5
تجهیزات6

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان سلولیت و افتادگی پوست استفاده از دستگاه آیکون (ICOONE) است. این دستگاه شامل یک پمپ وکیوم است که از طریق دو غلتک مکش را به‌صورت موضعی اعمال می‌کند. این مکش پوست با کمک غلطک سبب کوچک شدن سایز سلول‌های چربی، افزایش جریان خون مویرگی، افزایش متابولیسم و خروج آب میان بافتی می‌شود.
با كمك اين ديستگاه مکش نقطه‌ای پدید می‌آید که این به معنای یک ماساژ دقیق و چند بعدی در یک موضع خاص است که حتی مشکل‌ترین موارد تجمع چربی را هم برطرف می‌کند.
این روش برخلاف لیپوساکشن بدون عمل جراحی، درد و صرف هزینه بالای جراحی برای همه افراد و حتی پوست‌‌های شل هم قابل انجام است و باعث کلاژن‌سازی، بهبود عملکرد خون و گردش لنفاوی می‌شود.

 لیزر کیو سوییچ ( Q switched ND:YAG) نوعی رویکرد درمانی مؤثر در بهبود تاتو، لک‌های تیره پوست محسوب می‌شود. کاربردهای درمانی این دستگاه شامل:
– درمان لک حاملگی یا ملاسما
– درمان تیرگی پس از التهاب از جمله لک‌های پس از جوش، یا زخم
– درمان چروک‌های سطحی پوست
-درمان منافذ باز پوست
-خال اوتا
– تاتو
-درمان کک مک
-درمان کراتوز سبوریک
– درمان لک‌های لنتیگو و لکه‌های Cafe – Au-Lait

تجهیزات7
تجهیزات8

لیزر فراکشنال (Fraxel) :

لیزر فرکشنال یکی از پیشرفته ترین درمان ها ی در دسترس برای جوان سازی و درمان ضایعات پوستی است که از نظر عوارض جانبی و هزینه با جراحی و سایر روش ها قابل مقایسه نیست و دارای تاییدیه FDA می باشد .

ایجاد خطوط چهره ناشی از کاهش کلاژن در پوست می باشد که با افزایش سن و میزان تماس با آفتاب در ارتباط است .

در این تکنیک ، در سطح پوست لایه برداری انجام می شود و در لایه ای ازداخل پوست به نام درم کلاژن سازی صورت می گیرد.

نتایج ناشی از لایه برداری سطحی ، شفافیت و ظاهر صاف تر پوست می باشد. نتایج کلاژن سازی به صورت جوان سازی وکاهش خطوط چهره و افزایش قدرت ارتجاعی و استحکام پوست به تدریج پس از چند جلسه لیزر درمانی مشاهده می شود . زمان مشاهده نتایج کاملا وابسته به شرایط پوست و سن افراد می باشد .

نتایج لیزر فرکشنال :

1 – جوانسازی , رفع چین وچروک , افزایش قوام واستحکام پوست
2 – برطرف کردن لک های قهوه ای ناشی از سن ولک های ناشی از آفتاب وبارداری
3 – از بین بردن اسکار ناشی از آکنه , جراحی ها وسوختگی ها
4 – کاهش سایز منافذ باز پوست
5 – کمتر شدن آثار ترک های پوستی ناشی از بارداری وچاقی

نسل جدید تولید حرارت به کمک نور اساس اصلی درمان با FPJ می باشد
یک روش غیر تهاجمی برای درمان آسیب های پوستی ناشی از آفتاب و پیری پوست و غیره می‌باشد.
در اکثر موارد آسیب جدی به سطح پوست نمی‌رساند
جوانسازی
موثر روی چروک های ظریف و سطحی
قرمزی گونه و بینی
آکنه های ملتهب و قرمز
منافذ باز پوست
قرمزی های پس از بهبود جوش
کک و مک و لک های پوستی ناشی از آفتاب روزاسه
عروق قرمز ظریف روی صورت و اطراف بینی اسکارهای ناشی از جوش فرورفتگی و سوختگی و بخیه

تجهیزات9
تجهیزات10

نور درمانی (narrow band UVB ) :

امروزه اشعه ماورای بنفش (UV) به عنوان یکی از موثرترین درمان های بیماری های پوستی نظیر پسوریازیس ، ویتیلیگو ، اگزما ، پاراپسوریازیس و لنفوم پوستی شناخته شده است . کلینیک جردن با دارا بودن دستگاهNarrow Band UVB آماده ارائه خدمت به بیماران گرامی می باشد .

رادیوفرکوئنسی ( Accent ) :
رادیو فرکوئنسی روشی مطمئن , اثر بخش وغیرتهاجمی دربازگرداندن جوانی وقوام طبیعی پوست ورفع چاقی های موضعی است .
بعد از انجام آن فرد فورا به زندگی روزمره خود باز می گردد وبرای هر نوع تیپ پوستی قابل اجرا است .
بهترین کاندیدا برای انجام این عمل افرادی هستند که دارای پوست شل در نواحی میانی وتحتانی صورت هستند . این روش تنها روش غیر تهاجمی می باشد که می توان پوست را بدون جراحی لیفتینگ کرد.
کاربرد دیگر رادیوفرکوئنسی برطرف کردن چاقی های موضعی وسلولیت ( حالت پوست پرتقالی ) بخصوص در نواحی شکم , باسن وران است .

راديوفركوئنسي چگونه عمل مي كند؟
در حين درمان گرماي كنترل شده به لايه هاي داخلي پوست بدون صدمه به لايه هاي رويي و اپيدرم داده مي شود، كه باعث مي شود:
1) روند كلاژن سازي كه در طي گذر زمان وافزایش سن كند شده تحريك شود.
2) گردش خون در منطقه افزايش مي يابد و در ناژلنفاوي و دفع چربيها و توكسين ها افزايش مي يابد.
3) انحلال سلولهاي چربي بوسيله گرما در نواحي كه چاقي موضعي وجود دارد.
احساس گرم شدن يا درد خفيف در حين درمان يا بلافاصله بعد از آن ممكن است روي دهد كه در عرض چند دقيقه از بين مي رود. قرمزي خفيف پوست در منطقه درمان ممكن است اتفاق افتد كه در عرض 24 ساعت از بين مي رود. احساس خشكي پوست ممكن است در 12 ساعت اول بعد از درمان رخ دهد كه معمولاً در عرض 48 ساعت برطرف مي شود و چرب كردن منطقه با ژل آلوورا مي تواند مفيد باشد.
با وجود اينكه، آستانه درد در افراد متفاوت است اما بيشتر افراد به خوبي اين درمان را تحمل مي كنند و احساس ناراحتي اگر هم باشد بسيار خفيف و اندك است و بيشتر احساس يك « ماساژگرم» در ناحيه وجود دارد و احتياج به هيچگونه بي حسي به طور کلی وجود ندارد ولی در صورت حساس بودن بیمار می توان در صورت نیاز از کرم های بی حسی موضعی نیز استفاده کرد.

تجهیزات11
تجهیزات12

میکرودرم ابریژن :
در این روش در عرض 10 تا 15 دقیقه وبدون هیچ گونه درد وناراحتی لایه های سطحی و مرده پوست برداشته می شود وبا تحریک فیبروبلاست ها وکلاژن سازی , پوست جوان تر وشاداب تر می گردد . درمان با جلسات متناوب می تواند جای زخم های قدیمی , جای جوش وچروک های ظریف وسطحی را تا حدی برطرف کند . در این روش کریستال های ریزاکسید آلومینیوم از طریق لوله دستگاه بر روی پوست پاشیده می شوند وپس از ایجاد سایش روی پوست از طریق ایجاد مکش توسط دستگاه پاک می شوند . این روش غیرتهاجمی ترین روش لایه برداری پوست است وبرای هر نوع پوستی ودر هر سنی قابل انجام است .

لیزر فراکشنال (Fraxel) :

لیزر فرکشنال یکی از پیشرفته ترین درمان ها ی در دسترس برای جوان سازی و درمان ضایعات پوستی است که از نظر عوارض جانبی و هزینه با جراحی و سایر روش ها قابل مقایسه نیست و دارای تاییدیه FDA می باشد .

ایجاد خطوط چهره ناشی از کاهش کلاژن در پوست می باشد که با افزایش سن و میزان تماس با آفتاب در ارتباط است .

در این تکنیک ، در سطح پوست لایه برداری انجام می شود و در لایه ای ازداخل پوست به نام درم کلاژن سازی صورت می گیرد.

نتایج ناشی از لایه برداری سطحی ، شفافیت و ظاهر صاف تر پوست می باشد. نتایج کلاژن سازی به صورت جوان سازی وکاهش خطوط چهره و افزایش قدرت ارتجاعی و استحکام پوست به تدریج پس از چند جلسه لیزر درمانی مشاهده می شود . زمان مشاهده نتایج کاملا وابسته به شرایط پوست و سن افراد می باشد .

نتایج لیزر فرکشنال :

1 – جوانسازی , رفع چین وچروک , افزایش قوام واستحکام پوست
2 – برطرف کردن لک های قهوه ای ناشی از سن ولک های ناشی از آفتاب وبارداری
3 – از بین بردن اسکار ناشی از آکنه , جراحی ها وسوختگی ها
4 – کاهش سایز منافذ باز پوست
5 – کمتر شدن آثار ترک های پوستی ناشی از بارداری وچاقی

تجهیزات13

نسل جدید تولید حرارت به کمک نور اساس اصلی درمان با FPJ می باشد
یک روش غیر تهاجمی برای درمان آسیب های پوستی ناشی از آفتاب و پیری پوست و غیره می‌باشد.
در اکثر موارد آسیب جدی به سطح پوست نمی‌رساند
جوانسازی
موثر روی چروک های ظریف و سطحی
قرمزی گونه و بینی
آکنه های ملتهب و قرمز
منافذ باز پوست
قرمزی های پس از بهبود جوش
کک و مک و لک های پوستی ناشی از آفتاب روزاسه
عروق قرمز ظریف روی صورت و اطراف بینی اسکارهای ناشی از جوش فرورفتگی و سوختگی و بخیه

میکرودرم ابریژن :
در این روش در عرض 10 تا 15 دقیقه وبدون هیچ گونه درد وناراحتی لایه های سطحی و مرده پوست برداشته می شود وبا تحریک فیبروبلاست ها وکلاژن سازی , پوست جوان تر وشاداب تر می گردد . درمان با جلسات متناوب می تواند جای زخم های قدیمی , جای جوش وچروک های ظریف وسطحی را تا حدی برطرف کند . در این روش کریستال های ریزاکسید آلومینیوم از طریق لوله دستگاه بر روی پوست پاشیده می شوند وپس از ایجاد سایش روی پوست از طریق ایجاد مکش توسط دستگاه پاک می شوند . این روش غیرتهاجمی ترین روش لایه برداری پوست است وبرای هر نوع پوستی ودر هر سنی قابل انجام است .

جوانسازی و کاستن چربی‌های پوستی با کربوکسی تراپی
در کربوکسی تراپی گاز CO2 زیر پوست تزریق و بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می‌کند که سبب افزایش جریان خون و رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده و ترمیم سلولی رخ می دهد.
کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن ( CO2) بوده و در کربوکسی‌تراپی (CARBOXY THERAPY) از تزریق گاز CO2 به منظور ایجاد جوانسازی، کاستن از چروک‌ها و ترک‌های پوستی و کاهش سلول‌های چربی یا سلولیت‌ها استفاده می‌شود.
تاریخچه این درمان به ۷۰ سال قبل باز می‌گردد و برای اولین بار در فرانسه استفاده شد و در حال حاضر در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده می‌شود.
در سن ۳۰ سالگی سطح اکسیژن پوست افت کرده و ۲۵ تا ۵۰ درصد آن تا ۴۰ سالگی کاهش می‌یابد؛ زمانی که پوست به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی‌کند، بیشتر در معرض ابتلا به علائم پیری از قبیل لک‌های پوستی، آکنه، قرمزی، افتادگی و شل شدن و چروک‌های پوستی قرار می‌گیرد.
به طور کلی وجود گاز CO2 در هر بافتی باعث تحریک افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ‌های جدید وافزایش بازسازی وتولید بیشتر تارهای کلاژن والاستین درهمان محل می‌شود.
پس از تزریق، ابتدا دربافت چربی با ایجاد آسیب ناشی ازفشار و ضربه، سلولهای چربی را شکننده می‌کند،افزایش جریان خون در رگ‌ها باعث افزایش اکسیژن در محل ودفع بهتر چربی می‌شود که البته این گازبرای سلولهای چربی مستقیما سمی وکشنده بوده وباعث تخریب آن‌ها نیز می‌شود.
دو اتفاق در اثروجود گاز CO2 در بدن رخ می‌دهد که یکی افزایش غلظت گاز درجریان خون بوده که باعث گشادشدن رگ وافزایش جریان خون خواهد شد و دیگر این که در ریه‌ها یک اتفاق به نام اثر BOHR رخ داده وتفاوت غلظت گاز CO2 در یک طرف غشاء سلولی وهموگلوبین باعث تبادل این گاز با اکسیژن می‌شود.
در محل تزریق وجود گاز CO2 باعث تشکیل رگهای کوچک خونی وافزایش اکسیژن می‌شود، هر دو مورد در بافت چربی باعث تجزیه چربی‌ها ناشی از اکسیده شدن می‌شود ضمن آن که افزایش فشاربافتی ناشی از حضور CO2 باعث یک سلسله فعالیت‌ها به شکل آبشاری شده که نتیجه آن‌ها تجزیه چربی خواهد بود.
درسایر موارد نیز افزایش جریان خون وتشکیل مویرگ‌های جدید منجر به تولید سلول‌ها وتارهای کلاژن والاستین وجوانسازی در محل تزریق خواهد شد.
چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟
گاز دی اکسید کربن غیر سمی است و بطور طبیعی توسط سلول‌های بدن ما هر روز تولید می‌شود.این گازمحصول متابولیسم طبیعی است که وارد خون شده و از طریق ریه‌ها دفع می‌شود بنابراین برای بدن غیر سمی است.در پاسخ به این سوال که افراد چند نوبت می‌توانند کربوکسی تراپی انجام دهند؛ میتوان گفت:: تعداد جلسات بسته به نوع درمان متفاوت است و برای کاهش چربی موضعی به طور معمول ۸ تا ۱۰ جلسه نیاز است.
فاصله بین جلسات هر یک یا دو هفته بوده و به منظور تثبیت نتایج درمانی برای چند سال، سالی یک نوبت درمان تکرار می‌شود که برای درمان استرچ مارک (ترک‌های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی) و چین و چروک پوست ۴ تا ۶ جلسه مورد احتیاج است که به فاصله یک هفته انجام می‌شود.
عوارض کربوکسی تراپی چیست؟
کاربردهای بالینی کربوکسی تراپی شامل ریزیش مو، تیرگی دور چشم، استرچ مارک، کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی، چروک‌های صورت و دور چشم، اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی، پسوریازیس، زخم‌های عروقی، کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی، شل شدگی و افتادگی پوست و …است که شاید این سوال را در ذهن ایجاد کند انجام آن عوارضی را در بردارد؟
عوارض کربوکسی تراپی :: درد و قرمزی خفیف در محل تزریق، احساس گرما و صدای خش خش در پوست و گا‌ها کبودی در محل تزریق از جمله عوارض انجام کربوکسی تراپی است که ظرف چند ساعت تا چند روز بطور کامل برطرف می‌شوند.
اجتناب از استحمام، شنا، سونا و جکوزی به مدت ۴ ساعت بعد از درمان توصیه می‌شود.

اين دستگاه با استفاده از آخرين تكنولوژي كربونيزاسيون يوني – الكتريكي كار مي كند.سرعت
ايمني بالا ،تكنولوژي منحصر به فرد الكتريكي  بيمار هيچگونه جريان الكتريكي را حس نمي كند .

در درمان كربنيزاسيون يوني الكتريكي :

هنگام تماس سوزن بابافت مورد نظر ، قدرت بالاي ميدان الكتريكي باعث ايجادمولكولهاي گاز و توليد شعله پلاسمايي مي شود.

وقتي كه دستگاه روي درجه بالا قرار گرفته :
به علت حرارت بالايي كه در زمان بسيار كمي ايجاد ميكند ، منجر به تبديل بافت موردنظر به گاز و ناپديد شدن آن مي شود .در همان زمان ، همين گازي كه ايجاد مي شود ، در زير لايه جامد پوستي مي تواند جلوگيري از خونريزي كرده و يك لايه محافظ تشكيل دهد كه باعث بهبود سريع زخم شود.
وقتي دستگاه روي درجه ضعيف است :بافت مورد نظر منعقد يا كربنيزه مي شود و دچار نكروز مي گردد .
جهت بلفاروپلاستي،برداشتن اسكين تگ ها،بهبودی رينكل،برداشتن خال پوستي،بهبودی كردن استرچ مارك،بهبودی جاي بخيه،كاهش و ترميم واريس و تلانژكتازيا،ليفتينگاستفاده ميشود

رادیو سرجری
این سیستم با عبور دادن جریان الکتریکی از بافت ها عمل میکند که فرکانس آن در محدوده ی امواج رادیویی است و این موضوع در درماتولوژی که بدترین خطر و عارضه جانبی آن اسکار و تاخیر در بهبودی پوست است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انجام و اعمال پوست و زیبایی را به صورت سرپایی و با کمترین خونریزی و اسکار در کوتاهترین زمان فراهم می کند
کاربرد های درمانی:
– برداشتن زگیل
– Skin tag
– کراتوز سبورئیک
– Syringoma
– Trichoepithelioma
– برداشتن خال های ملانوسیتی
– تلانژکتازی و تومور های پوستی در مراحل ابتدایی
– بیوپسی از ضایعات پوستی
– برداشتن اولیه بافت کلوئید
Debulking تومور های پوستی